تبلیغات
خدایان رپ - Dr.dre دکتر دره

Rap Gods Bio In Perisan

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :Cranky Boy
تاریخ:سه شنبه 29 آذر 1390-10:27 ب.ظ

Dr.dre دکتر دره

آندره رومله یانگ که بیشتر با اسم مستعارش، دکتر دره معروف است، از رپرهای معروف آمریکایی است. او موسس و اداره کنندهٔ شرکت "افتر مث" و از کارکنان "دث رو ریکوردز" است. او تهیه کننده و حامی بسیاری از آلبوم‌ها و کاشف رپرهای بزرگی چون امینم، فیفتی سنت و اسنوپ داگ به شمار می رود. دکتر دره با عضویت و شروع کار در گروه رپ N.W.A شهرت کسب کرد و در سال 1992 اولین آلبوم خود با نام The Chronic را منتشر کرد که یکی از پرفروشترین هنرمندان سال 1993 شد و یک جایزه گرمی برای تک آهنگ "Let Me Ride" گرفت. در سال 1996 دره کمپانی Death Row را ترک کرد تا کمپانی خود با نام افترمث را احداث کند.

سال های اولیه زندگی

دره اولین فرزند تئودور و ورنا یانگ است که در 18 فوریه 1965 در محله کمپتون، کالیفورنیا در حالی که پدر و مادر او در سن 17 و 16 سالگی بودند متولد شد. در سال 1968 والدین دره طلاق گرفتند، در حالی که مادر او در بعد ها با کورتیس کرایون ازدواج کرد. والدین دره 2 پسر دیگر با نام های جروم و تایری و یک دختر به نام شامکا داشتند.

در سال 1976 دره به دبیرستان ونگارد در کمپتون، کالیفورنیا رفت اما به علت وجود گنگ های متعدد و خطرناک بودن آنجا دره به دبیرستان روزولت انتقال یافت. مادر دره در بعد ها با وارن گریفین که در محل کار خود با او آشنا شده بود ازدواج کرد که حاصل آن 3 خواهرخوانده و یک برادرخوانده جدید برای دره بود. برادرخوانده او در بعد ها به رپ روی آورد که امروز با نام وارن جی (Warren G) شناخته میشود. دره در 15 دسامبر سال 1981 صاحب یک فرزند پسر از لیزا جانسون شد.
Support Underground Rap Music :: uEmcee.com